Choć moją życiową drogą jest fotografia, inspiracji szukam w różnych dziedzinach sztuki. Od najmłodszych lat moją wrażliwość kształtowała muzyka. Z perspektywy czasu widzę, że jedną z kluczowych postaci towarzyszących moim poszukiwaniom był nieodżałowany Storm Thorgerson, autor m.in. okładek płyt Pink Floyd. Słuchając muzyki i patrząc na towarzyszące jej grafiki dotarło do mnie, że obraz i dźwięk mogą być nierozerwalnie związane ze sobą, ale także, że jedno może czerpać z drugiego.

 Chcę by moja fotografia była jak muzyka, którą kocham – mocna, szczera i bezkompromisowa. Nieustannie pracuję nad techniką, aby rozwijać fotograficzne rzemiosło, ale staram się by to, co najważniejsze nie zniknęło pod warstwą warsztatowych sztuczek. Najważniejsza jest treść. Przekazując ją stawiam na prostotę, nad ozdobniki przedkładam wielowarstwową strukturę opowieści snutej  przy pomocy kolejnych kadrów.

Fotografia to dla mnie sztuka, rzemiosło, towar – staram się funkcjonować na styku tych trzech obszarów, wychodząc na przeciw potrzebom klientów, jednocześnie podążając własną drogą.

Moja edukacja fotograficzna:

  • Tomasz Tomaszewski z National Geographic, warsztaty (2009r.)
  • Warszawska Akademia Fotografii, Rafał Milach fotografia dokumentalna (2010r.)
  • Instytut Twórczej Fotografii w Opavie (2011-13r.)